Najczęściej zadawane pytania

Posiłki obiadowe są przystosowane do odgrzewania w mikrofali – to dodatkowe udogodnienie, które doskonale sprawdza się w praktyce. Posiłki przeznaczone do spożycia na ciepło są oznaczone. Opakowania, w które zapakowane są posiłki mogą być podgrzewane w kuchence mikrofalowej, jednakże dopiero po zdjęciu wierzchniej folii.

Osoby rozpoczynające dietę o niskim wariancie kalorycznym (1000 kcal-1200 kcal) zwłaszcza na początku stosowania diety próbują walczyć ze starymi nawykami żywieniowymi. Pomiędzy posiłkami można spożywać niskokaloryczne warzywa, takie jak pomidory, ogórki, sałatę, marchewkę, seler naciowy. Należy powstrzymać się jednak od podjadania innych produktów, które mogą mocno zawyżać kaloryczność diety i powodować brak efektów odchudzania.

Posiłki Diety na 5 zostały odpowiednio doprawione już na etapie ich przygotowywania. Ze względów zdrowotnych nie zaleca się dosalania i słodzenia gotowych posiłków Diety na 5. W razie potrzeby można jednak użyć ulubionych ziół i przypraw.

Efekty diety mogą być różne dla różnych grup osób, co uzależnione jest wyjściową masą ciała, trybem życia oraz indywidualnym zapotrzebowaniem energetycznym ze względu na płeć, wiek oraz czasem stosowania diety. W zależności od wielu czynników w początkowej fazie stosowania np. diety 1000 kcal możliwa jest utrata nawet 3-4 kilogramów w ciągu tygodnia!

Jeżeli masz alergię pokarmową, skontaktuj się z nami telefonicznie przed złożeniem zamówienia, aby ustalić, czy możemy dostosować dla Ciebie dietę.

Zalecamy, by posiłki Diety na 5 aż do momentu spożycia przechowywać w warunkach chłodniczych co przedłuży świeżość i wysoką jakość naszych dań.

Dieta na 5 jako program żywieniowy ma na celu nie tylko dostarczenie zbilansowanych posiłków ale również podjęcie działań mających na celu edukację żywieniową. Zalecamy więc aby posiłki spożywać systematycznie co 3 godziny co pozytywnie wpłynie na regulację pracy układu pokarmowego.

Dzienny zestaw posiłków zawiera 5 zbilansowanych posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Do każdego dziennego zestawu posiłków dołączamy menu, w którym odnajdą Państwo szczegółowe informacje o składzie, przeznaczeniu i sposobie przygotowania posiłków.

ZADAJ PYTANIE

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cie pytanie. Skorzystaj z poniższego formularza.
Odpowiemy na Twoje pytanie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.